Akçakoca'ya 5 milyon liralık sağlık yatırımı geliyor | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca’ya 5 milyon liralık sağlık yatırımı geliyor

Bu haber 08 Şubat 2020 - 11:18 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

whatsapp-hatti

Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Akçakoca Web TV’de katıldığı bir canlı yayın programında, Akçakoca’ya 5 milyon liralık yeni sağlık yatırımın yapılacağını söyledi.

Akçakoca Web TV’de yayınlanan Editör Masası programına konuk olan Sarıoğlu, Web TV editörlerinden Tuncay Top’a yaptığı açıklamada, yeni hastane inşaatına bir yıl içinde başlanacağını söyledi.

İlçe Başkanı Sarıoğlu, mevcut hastane binasının üzerinde olduğu 13 dönüm arazinin geleceğinin, Bakanlık ve Belediye arasında yapılan bir protokol ile belirlendiğini söyledi. 

Başkan Sarıoğlu’nun açıklamasına göre, 13 dönümlük arazinin 2 dönümü Sağlık Bakanlığı’na bırakılacak. 

Bakanlık, bu alan üzerine bir sağlık ocağı ve bir sağlıklı hayat merkezinden oluşan sağlık kompleksi yapacak. 

Yine Bakanlık tarafından aynı alan üzerine İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmet binası yapılacak ve arazinin bir bölümü 112 Acil Çağrı Merkezi ve ambulans parkı olarak kullanılacak. 

Sarıoğlu, Akçakoca Belediyesi’ne bırakılan 11 dönümlük arazinin ise Bakanlık ve Belediye yetkilileri arasında yapılan protokol uyarınca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en gözde projelerinden biri olan Millet Bahçesi’ne dönüştürüleceğini söyledi.

Bu alanlarda yapılacak harcamalar için Bakanlık’ın 5 milyon lira kaynak ayırdığını kaydeden Başkan Sarıoğlu, teknik aşamaların tamamlanıp yapım ihalesine geçildikten sonra, inşaat çalışmalarının hızla başlayacağını ve projenin 150 günde bitirileceğini söyledi.