Akçakoca'ya modern bir fındık fabrikası kuruldu. Çok sayıda insana ekmek kapısı oldu | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca’ya modern bir fındık fabrikası kuruldu. Çok sayıda insana ekmek kapısı oldu

Bu haber 03 Ekim 2020 - 18:41 'de eklendi ve 4.645 kez görüntülendi.

Akçakoca’ya son derece modern bir fındık fabrikası kuruldu. Uğur Koçak ve Hüseyin Üçüncü iş birliğiyle kurulan fındık fabrikasında çok sayıda kadın ve erkek işçi istihdam edildi.

Yeni Mahalle çevre yolu çıkışına kurulan Koçak fındık fabrikası, modern teknolojiyle donatılmış makine elevatör sistemiyle, ilçenin gurur veren bir fındık kırma fabrikası olurken, yarattığı iş ve istihdam imkanıyla da göz bebeklerinden biri oldu.

Günlük 70 bin kilo fındık kırma kapasitesine sahip olan Koçak fındık fabrikası, hem üreticilerin hem de fındık aracı tüccarlarının tercih ettikleri yeni bir fabrika olarak Akçakoca ve Türkiye için katma değer üretirken, firma yetkilileri, önümüzdeki yıllarda fındığın daha bol olduğu koşullarda, fındık kırma fabrikasını mamul ürün üreten entegre fabrikaya dönüştürmeyi hedefliyor.

Piyasa koşullarındaki gelişmelere bağlı olarak kapasite artırımına gitmeyi planlayan Koçak fındık firması yetkilileri, şartların elverişli olduğu durumda Akçakoca’ya çikolata ve krema üreten bir fabrika kurmayı düşündüklerini, fındık kırma fabrikasıyla entegre olarak çalışacak olan tesislerde 500’e yakın kişinin çalıştırılacağını ifade ettiler.