ALACAĞI OLANLAR DİKKAT! | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

ALACAĞI OLANLAR DİKKAT!

Bu haber 15 Ekim 2018 - 14:16 'de eklendi ve 89 kez görüntülendi.

FETÖ soruşturması kapsamında Kayyuma devredilen ve 486 kişinin yaklaşık 6 milyon alacağı olan Ensar Gıda’nın gayrimenkullerinin satılarak alacaklıların mağduriyetinin giderileceği öğrenildi.

FETÖ kapsamında kayyuma devredilen Ensar Gıda’ya emanet olarak bırakılan fındık bedellerinin ödenmediği, ödenmesi gereken paraların ise 15 Temmuz sürecinin ardından dolaylı yollar üzerinden şirket hesabından başka kaynaklara yönlendirildiği bilgisi edinildi.

Sürecin ardından, kayyum atanmasıyla birlikte farklı bir sürecin yaşandığı Ensar Gıda konusunda yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Ensar Gıda’nın gayrimenkul satışının 25 Ekim Perşembe günü gerçekleştirilmesi öngörülürken, alacaklıların 24 Ekim Çarşamba gününe kadar kayyuma teklifte bulunmaları gerekiyor. 

Hatırlanacağı üzere bir önceki satışta da teklifler alınmış ama satış için yeterli müracaat olmamasından ötürü satış gerçekleşmemişti.

25 Ekim’de gerçekleştirilecek satışın ilana çıkmasından sonra yoğun ilginin olduğu, genel ve bağımsız bölüm olmak üzere iki türlü teklif alınacağı da öğrenildi.