"Amerikalı" Kotil Akçakoca'nın gizli kahramanı oldu | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

”Amerikalı” Kotil Akçakoca’nın gizli kahramanı oldu

Bu haber 28 Ağustos 2020 - 11:10 'de eklendi ve 7.395 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediyesinin satışa çıkarttığı 5 adet arsanın ihalesine katılan Mustafa Kotil, ihalelerde bir arsa satın alamadı ama sürekli fiyat artırarak rekabeti sağladı ve arsaların 2 misli fiyata satılmasını sağladı.

Uzun yıllar Amerika’da çalıştığı için ‘Amerikalı’ lakabıyla tanınan Akçakocalı Mustafa Kotil, emekli olduğu yurt dışından edindiği parasal birikimleriyle Akçakoca’da yatırım yapmayı düşünüyor.

Turizm işletmesi kurmak amacıyla arazi arayışında olan Kotil’in Akçakoca Belediyesinin satışa çıkarttığı arsaların ihalelerine girme nedeni de bu.

‘Amerikalı’ Mustafa Kotil, arsa satın almak amacıyla girdiği ihalelerde farkında olmadan belediyenin kasasına yüksek miktarda para girmesine neden oldu.

3 farklı arsanın satış ihalesi için dosya alan Mustafa Kotil, ihale sırasında rakibi olan BLC beton firmasının sahibi Fatih Balcı’ya karşı açık artırmaya girdi.

Fatih Balcı ve Mustafa Kotil’in dişe diş bir rekabet içine girdiği ihale sonucunda 3 arsayı da en yüksek fiyat teklifini veren Fatih Balcı alırken, arsaların değeri beklenenin çok üzerine çıktı.

Akçakoca’nın en yüksek sermayeli işletmelerinden biri olan BLC beton firmasına karşı açık artırmada limitleri sonuna kadar zorlayan Mustafa Kotil, toplamda 670 bin lira muhammen bedel ile ihaleye çıkan 3 arsanın, 1 milyon 100 bin lira artı KDV fiyatına satılmasını sağladı.

Satışlardan Akçakoca belediyesinin memnun olduğu görülürken, Fatih Balcı’ya karşı sonuna kadar rekabet eden Mustafa Kotil, belediyeye kazandırdığı bu paralar ile ihalenin gizli kahramanı oldu.