Ankara istikametine gidecekler dikkat! Tünel yeniden kapatıldı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Ankara istikametine gidecekler dikkat! Tünel yeniden kapatıldı

Bu haber 25 Ekim 2020 - 11:40 'de eklendi ve 2.701 kez görüntülendi.

TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli Ankara istikameti yeniden araç trafiğine kapatıldı. D-100 Karayoluna verilen trafiği, Boludağı geçişi kaldırmadığı için otomobil ve otobüslere açılan TEM Otoyolu Boludağı Tüneli sabah itibariyle bütün araçların geçişine yeniden kapatıldı.

  Edinilen bilgiye göre, TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli Ankara yönünde başlayan derz yenileme çalışması nedeniyle Kaynaşlı Gişeleri ile Abant Kavşağı 10 Ekim 2020 tarihinden itibaren 1 ay süreyle trafiğe kapatılmıştı. Trafik ve karayolları ekipleri çalışma nedeniyle Ankara istikametine seyir halinde olan sürücüler, Kaynaşlı Gişeleri’nden D-100 Karayolu’na yönlendirilmişti.

D-100 karayolu Bolu Dağı geçişinin yoğun trafiği kaldırmaması nedeniyle hafif araç ve otobüsler için 17 Ekim 2020 tarihinden itibaren TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli trafiğe açılmıştı. Ancak çalışmalar yoğun olarak devam edince sabah saatlerinden itibaren TEM otoyolu Bolu Dağı Tüneli, Kaynaşlı gişelerinden itibaren yeniden bütün araçlara kapatıldı. Ankara istikametine gidecek olan bütün araçlar Kaynaşlı gişelerinden itibaren D-100 karayolu Bolu Dağı geçişine yönlendiriliyor. Sürücüler, Abant gişelerinden itibaren Otoyola girebilecekler.

 

 

 

 

.