ARAŞTIRMACI YAZAR VE GAZETECİ İBRAHİM TUZCU'YA ONUR ÖDÜLÜ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

ARAŞTIRMACI YAZAR VE GAZETECİ İBRAHİM TUZCU’YA ONUR ÖDÜLÜ

Bu haber 17 Ocak 2020 - 8:55 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.

Televizyon Yapımcısı,Araştırmacı Yazar, İbrahim Tuzcu’ya , Düzce adına yazmış olduğu 10 Adet kitap, Kültür ve Turizm adına yapmış olduğu yaptığı hizmetlerden dolayı,başarı belgesi ve onur plaketi verildi.

Plaket Töreninde konuşan Kültür ve Turizm İl Müdürü Resül Taştan,Düzce’nin  değerlerini tanıtmak gerektiğini söyledi.  İl Kültür ve Turızm müdürü  Resul Taştan bir teşekkür konuşması yaptı.

Müdür Taştan, “Akçakoca’nın son yıllarda yetiştirdiği kıymetli Televizyon Yapımcısı,Gazeteci ve Araştırmacı Yazar İbrahim Tuzcu Düzce adına değişik konuları içeren  yazmış olduğu 10 adet kitabı bizlere teslim etmesi bizleri sevindirmiştir. Yazmış olduğu kitapları İl  kütüphanesinde muhafazaya aldık.Kendileri bizlere Turizm ve Kültür adına her konuda yapmış olduğu desteklerini saymakla bitmez.. Tuzcu, ayrıca müdürlüğümüz ile  ilgili yazılı ve görsel basında bizlere her zaman desteğini vererek hep bizlerin yanında olduğu için şükranlarımı belirtmek istiyorum. Modern bir şekilde kurulan kütüphanemize yazmış olduğu eserleri bizlere kazandıran Araştırmacı Yazar ve Gazeteci İbrahim Tuzcu’nun Düzce’mize kazandırmış olduğu çok değerli bilgileri bizlere aktardığı için ve bizlere verdiği katkıları, gayretli ve başarılı çalışmalarınızdan dolayı teşekkür eder, sağlık, esenlik ve şükranlarımı sunarım.” şeklinde konuştu.

 

YAZAR İBRAHİM TUZCU KONUŞTU

Araştırmacı Yazar ve Gazeteci Tuzcu ise, “Küçüklüğümden beri okumaya yazmaya meraklı bir insanım. 1980 yılından bu yana özellikle Tarih, Turizm,Kültür, Spor,Şehit,Gazi,Deprem ,Göç  konularda yazılmış kitaplardır. İlerki yıllara genç nesillere ışık tutacak eserlerdir. Dilerimki paylaştığımız o bilgiler kullanıldıkça çoğalır ve yeni bilgilerin üretilmesini sağlar. Sizlerin arasında böylesine onursal ve emek verilen sanatsal bir nedenle bulunuşum benim için onursal bir değeri vardır. Beni onursal üyeliğe ve sanatsal, kültürel övünce layık gören Turizm İl Müdürü Resul Taştan ve Düzce Valisi Züklif Dağlı, bu değerli günde bana gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederken,Turizm müdürlüğü çalışanlarına şükranlarımı arz ederim. ” şeklinde konuştu.

Araştırmacı yazar ve gazeteci İbrahim Tuzcu’nun yazmış olduğu kitaplar, Düzce genelinde bazı kütüphanelerde ve okullarda yerlerini alırken, artık bundan böyle Düzce Üniversitesindeki farklı kütüphanelerde de eğitim gönüllülerine hizmet verecek. 

Ayrıca İbrahim Tuzcu’nun özel internet sitesinden yazmış olduğu kitapları şu adresten takip edebilirsiniz:

https://ibrahimtuzcu.tr.gg/

İBRAHİM TUZCU KİMDİR?..

1956 Yılında Akçakoca Ayazlı mahallesinde dünyaya geldim. İlkokulu Barbaros ilköğretim okulunda, ortaokulu Akçakoca Lisesinin ortaokul kısmında, liseyi Kdz. Ereğli’de o zamanın sanat okulu Endüstri Meslek Lisesi’nde okudum. 1973’te mezun oldum. Okulun bitiminde Ereğli Demir Çelik Fabrikalarında işbaşı yaptım. Çeşitli kademelerde görev aldım. 2000 yılında emekli oldum. Sporu çok sevdiğimden çeşitli kulüplerde çalıştım. Düzcespor, Akçakocaspor, Yeni Akçakocaspor, Akçakoca İdmanyurdu kulüplerinde çeşitli görevlerde bulundum. Yeni Akçakocaspor, Antaş İdmanyurdu, Ayazlı Tersane spor kulübünü kurdum. Bolu merkez hakem komitesinde 2 yıl çalıştım. Düzce’de saha komiserliği yaptım. Çuhallı Çarşısı Güzelleştirme Derneğinin kurulmasında emeğim olmuştur.

Tuzcuoğlu Secere, Yeşil Akçakoca, Lazimarktan Ayazlıya, Akçakoca köyleri, Düzce şehitleri, Akçakoca’da spor, Düzce Hakkında Herşey, Düzce Spor Tarihi, Düzce Deprem Şehitleri, Akçakoca Gazileri, Düzce Laz Göçleri adlı kitapları derledim.

Akçakoca’nın 43 köy ve 8 mahallesindeki okullarda dersler verdim. Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm ve Otelcilik okulunda iki panel verdim. Düzce Tarih ve Turizm Sempozyumu’nda iki kez sunum yaptım. 18 adet ödül sahibiyim.
2000 yılında Düzce Damla gazetesinde çalışmaya başladım. Sırası ile Yerel Futbol, Maçkolik, Amatör lig, Lig tv, Amatör Dünyası, Kdz Ereğli Değişim, Ankara Kentsel Haber gazetelerinde çalıştıktan sonra 2010 yılında Düzcesportif, Haber380 internet haberciliğin editörlüğünün yanı sıra, Kanal380’de spor moderatörlüğü yaptı. 2013 Yılında Düzce’nin ilk ve tek Web televizyonu Kanal 380 televizyonunu kurdu. 2 çocuk babası ve az Fransızca bilmektedir.