ATSO Başkanı Pazvant, açıklama yaptı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

ATSO Başkanı Pazvant, açıklama yaptı

Bu haber 08 Ocak 2020 - 13:27 'de eklendi ve 12 kez görüntülendi.

 

 

ATSO (Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası ) Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, Düzce milletvekili Ümit Yılmaz’ın yaptığı ziyaret esnasında, Düzce Üniversitesi’nin Akçakoca’da bulunan bölümlerine 5 yeni bölümün açılacağını söyledi. 

Akçakocabey Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce), Akçakoca Meslek Yüksekokulu bünyesinde Dijital Pazarlama bölümü, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu bünyesinde ise Turizm Rehberliği, Rekreasyon ve Dijital Turizm bölümlerinin açılacağını belirten Pazvant, açılacak 5 yeni bölümle birlikte 5 yıl sonunda öğrenci sayısının 5 bine ulaşacağını söyledi.

ATSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant’ın yaptığı açıklama şu şekilde:

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi İngilizce, 4 yıllık bölüm, senatodan geçti, bu sene öğrenci alacak. Meslek Yüksekokulu’muzda Dijital Pazarlama Senato’dan geçti, bu sene öğrenci alacak. Senato tarafından onaylandı.

Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’muzda biliyorsunuz bu yıl öğrenci gelmiyor artık. Bunun için yeni bölümler açılması talebimiz doğrultusunda da Turizm Rehberliği 4 yıllık, Rekreasyon Yönetimi 4 yıllık. Türkiye’de şu anda hiç bir üniversitede yok. Dünyada şu an popülermiş, oradan araştırdılar buldular, buraya öğrenci alacağız gene dört yıllık. Ve Dijital Turizm bölümü yine 4 yıllık. Bu sene bu 5 bölüme öğrenci alacağız.

Şu an 2 bin 840 tane öğrencimiz var. Hem 4 yıllık hem 2 yıllık öğrencilerimiz var. Bunlarla beraber öğrenci sayımız önümüzdeki sene 3 bin 300 falan olacak. Ama bunlar ilk sene alacağı için ve mezun vermeyeceği için her sene de artarak gidecek.

Bizim Siyasal’da 5’inci bölümü açtıktan sonra da 5 sene sonra toplam öğrenci sayısı 5 bin olacak. Siyasal da da 5’inci bölümü açacağız, Senota’dan çıktı, onaylandı. Açılması için YÖK’e gidecek. YÖK onayladığı zaman açılacak.