ATSO'DAN SATIŞ VE PAZARLAMA EĞİTİMİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

ATSO’DAN SATIŞ VE PAZARLAMA EĞİTİMİ

Bu haber 07 Kasım 2017 - 17:29 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.

 Satış ve Pazarlama Eğitimi ,İşletmelerde Ar-Ge, İnovasyon ve Teknoloji Yönetimi Eğitim Başvuruları Başladı.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansının Teknik Destek Programı Kapsamında Odamız tarafından hazırlanan proje doğrultusunda;

İlçemiz KOBİ’lerin de girişimci doğrudan faaliyetlere katılmakta, çoğu zaman hem isinin basında iş görenlerle birlikte üretimde bulunmakta, hem hammadde alımı ve pazarlamayla ilgilenmekte hem de banka, vergi, sigorta işlemleriyle uğraşmaktadır. Ancak, işletme ölçeği büyüdükçe girişimcinin her konu ile bizzat ilgilenmesi güçleşmektedir. Küreselleşme, bilgi ekonomisi, hızlı değişen bilgi ve iletişim teknolojileri, yeni pazar fırsatları ve ekonomik krizlerin yaşandığı bir ortamda giderek karmaşık hale gelen işletme faaliyetleri ve büyüyen işletme ölçeği karsısında, işletme sahibinin ilgi ve becerilerinin yetersiz kalması, değişime uyum sağlamayı güçleştirmektedir.
Ayrıca, yeni uzmanlık alanlarının ortaya çıkması, bilginin önemli bir değer haline gelmesi, işletme-çevre ilişkilerinin önem kazanması ve organizasyon yapılarının karmaşık hale gelmesi nedeniyle zaman ve bilgi düzeyi açısından girişimci yetersiz kalmaktadır. Söz konusu engellere ilaveten, malzemeyi nereden ve ne şekilde alacakları, nereye satacakları, zaten sınırlı pazar payına sahip olan İlçemiz işletmelerin ölçek ekonomisine geçişini zorlaştırmaktadır. Girişimcilerin satın alma, satış ve durumunda, büyüme sürecinde pek çok fırsat kaçırılabilir veya ele geçen fırsatlar uygun şekilde değerlendirilmeyebilir. Bu ve benzeri nedenlerle, Büyüme sürecindeki KOBİ’lerin yönetim ve organizasyon sorunları karsısında kendilerine;
1-SATIŞ VE PAZARLAMA EĞİTİMİ- 13-14-15 KASIM 2017 SAAT: 10:00- 15:00
2- İŞLETMELERDE AR-GE, İNOVASYON VE TEKNOLOJİ YÖNETİMİ EĞİTİMİ 20-21-22 KASIM 2017 SAAT: 10:00- 15:00
YER: AKÇAKOCA TSO EĞİTİM SALONU
Verilerek teknolojinin her geçen gün kendini yenilediği ve rekabetin hızla arttığı günümüzde işletmeler için bu sorunların ortadan kaldırılmasının sağlanması amaçlanmaktadır.
Not: (her grup 20 kisi olmak üzere) toplamda 40 kişi ile sınırlı olduğundan başvuruların Odamız Genel Sekreterliğini arayarak yapmalarını önemle rica ederiz.
İletişim 380 611 41 43 – Kemal BAŞAR