Aylardır 2 kabloyu panoya bağlamadılar… Engelli asansörü hizmete giremiyor | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Aylardır 2 kabloyu panoya bağlamadılar… Engelli asansörü hizmete giremiyor

Bu haber 03 Kasım 2020 - 17:02 'de eklendi ve 4.976 kez görüntülendi.

Akçakoca belediyesinin Postane sokağı’na yaptırdığı engelli asansörü, bu alanda bir eksikliği ortadan kaldırırken, kurulan asansörün elektrik kablolarını panoya bağlamayan SEDAŞ yüzünden engelli vatandaşların mağduriyeti devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan “2020-2023 Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı”, şehirlerde erişilebilirlik kavramının önemine atıfta bulunurken, engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştıracak adımları da içeriyordu.

Son dönemlerde engellilerin hayatını kolaylaştıracak genelgeler art arda yayımlanırken, Akçakoca’da ise engellilerin hayatını kolaylaştıracak önemli bir proje, birkaç elektrik bağlantısı yapılmadığı için çürümeye terk ediliyor.

SEDAŞ yetkililerinin panoya elektrik vermesini bekleyen belediye ekipleri ise, 2 aydır kurulum işlemini bitirdikleri asansörü çalıştıramıyor olmanın sıkıntısını yaşarken, engelli vatandaşlar da sabırsızlıkla asansörün faaliyete geçmesini bekliyor.