BAKAN ÖZLÜ TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNDE | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

BAKAN ÖZLÜ TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNDE

Bu haber 08 Haziran 2018 - 16:19 'de eklendi ve 99 kez görüntülendi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımıyla, Akçakoca’da toplu açılış töreni gerçekleşti.

Saat 14.00’te Kaymakamlık tören alanında gerçekleşen açılışa, Düzce milletvekili Fevai Arslan, Ak Parti milletvekili adayı Numan Çabuk, İGM Başkanı Ayfer Yılmaz, Düzce protokolünden bazı isimler, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, STK temsilcileri ve çok sayıda protokol üyesi katıldı. 

Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Mine Alpan’ın yaptığı sunumla gerçekleşen açılış töreninde ilk olarak kürsüye Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici davet edildi.

Yemenici yaptığı konuşmada, açılışı yapılacak olan Kent meydanı, Şehit Ercan Çelik spor kompleksi, İstiklal savaşı gurur meydanı, taksi durakları, yöresel ürün standlarının da içinde yer aldığı projeleri anlattı.

Daha sonra kürsüye çıkan Düzce milletvekili Fevai Arslan ise Başkan Yemenici’yi dinlerken yorulduğunu, başarısının devamını dilediğini söyleyerek başladığı konuşmasını, 24 Haziran seçimlerinde Akçakoca’dan daha fazla destek beklediklerini hatırlatarak sonlandırdı.

Son olarak kürsüye davet edilen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ise şunları söyledi:

‘’Bugün açılışını yaptığımız tesislerin Akçakoca’ya hayırlı olmasını diliyorum. Bu güzel tesislerde emeği olan bütün kardeşlerime tebriklerimi, teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Kent Meydanı ve İstiklal Meydanımızın, yöresel ürün standlarımızın, taksi duraklarımızın açılışını yapacağız. Ayrıca 2016 yılının Ağustos Ayındaki Cerablus Harekâtı’nın ilk şehidi, hemşehrimiz, şehit Ercan Çelik’in adını verdiğimiz semt sahamızı açacağız. Bu vesileyle, şehidimize ve vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Bizler bu tür tesislerle ve eserlerle, şehitlerimizin adlarını sonsuza kadar yaşatmaya devam edeceğiz’’

”Batı Karadeniz’in incisi olarak gördüğümüz Akçakoca, her bakımdan büyük potansiyelleri olan bir ilçedir. Bu potansiyel sayesinde, Akçakoca’da gözle görülür bir değişim başlamıştır. Akçakoca kendi kabuğuna sığmayan, sürekli gelişmek ve büyümek isteyen bir ilçe konumuna yükselmiştir. Örneğin Akçakoca, Yaz aylarında ve özellikle bayram tatillerinde kendi nüfusunun 3-4 katı misafir ağırlamıştır. Bu kadar büyük bir talebin üstesinden gelmek önemli bir başarıdır. Bu noktada bize düşen ödev bu göz bebeğimiz ilçemizi tüm dünyaya tanıtmak, ilçe ekonomisini daha da büyütmek için yeni projelere imza atmaktır. Gururla ifade etmek isterim ki, Akçakoca artık Türkiye markasıdır. Bütün işadamlarımızla, girişimcilerimizle, belediyemizle ve vatandaşlarımızla birlikte Akçakoca markasını yükseltmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

”Belediye hizmetlerimizde çağın gerektirdiği modern şehircilik anlayışını hayata geçireceğiz. Yapacağımız yatırımlarla Akçakoca’nın turizm, kültür, sanat, spor ve sanayi altyapısını güçlendireceğiz. Açılışını yaptığımız tesislerin, Düzce’mize ve Akçakoca’mıza hayırlı olmasını, ülkemize bereket getirmesini diliyorum. Bu eserlerin hayata geçirilmesinde emeği ve katkısı bulunan tüm kurumlarımıza ve tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.Tüm kardeşlerimin, yaklaşan Ramazan Bayramını şimdiden tebrik ediyorum.’’