BAKAN ÖZLÜ'DEN FLAŞ AÇIKLAMA | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

BAKAN ÖZLÜ’DEN FLAŞ AÇIKLAMA

Bu haber 28 Haziran 2018 - 13:44 'de eklendi ve 99 kez görüntülendi.

Gölyaka Şehidimizin cenaze merasiminin ardından Gölyaka’daki bulunan bir kahvehaneyi ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, burada yaptığı açıklamada, “Oy farkının 17 oya kadar düştüğü bir seçimde oyların sayılmaması yanlış olur” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Gölyaka Şehidimiz Jandarma Er Erdem Ay’ın cenazesine katılmasının ardından D-100 Karayolu Gölyaka Sapağı mevkiinde bulunan bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya geldi.

Bakan Özlü burada vatandaşlarla bir süre sohbet ederek onların sorunlarını dinledi. Özlü’ye AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ve AK Parti Milletvekili Adayı Numan Çabuk da eşlik etti.

“Oy farkının 17 oya kadar düştüğü bir seçimde oyların sayılmaması yanlış olur”

Burada, seçimlerin ardından yapılan itiraz sürecini değerlendiren Özlü, şöyle konuştu:

“Yapılan bazı haberler var bunlar spekülasyondur. Şimdi oy farkının 17 oya kadar düştüğü bir seçimde oyların tekrar sayılmasından daha doğal bir şey olamaz. Oyların yeniden sayılması seçim üzerindeki şüpheleri kaldırır, seçim üzerindeki şaibeleri kaldırır. Tek tek sayıyoruz hakimler var. Kaybetsek de kazansak da çıkan sonuç milletin takdiridir. Dolayısıyla hakimlerin, savcıların nezaretinde oyların yeniden sayılması sağlık işaretidir. Asıl sayılmaması yanlış olur. Oy farkının 17 oya kadar düştüğü bir seçimde oyların sayılmaması yanlış olur. Bu yüzden oylar tekrar sayılmalıdır. 4 bin 700 oyun geçersiz oyun olduğu bir seçimden bahsediyoruz. Oylar yeniden sayılmalıdır. Bu seçim üzerindeki şaibeyi ve spekülasyonu ortadan kaldırır. Hakim nezaretinde sayıyoruz. Bu oylar gizli sayılmıyor, açıktan sayılıyor. Bütün partilerin yetkilileri var. MHP’lisi var, AK Partilisi var, CHP’lisi var. Ne var bunda? Efendim işte, oylar sayılıyor, bakana tepki var, bakın yaptığınız her şeyde genel merkez seçim koordinasyon merkezi başkanımızla istişare ederek yapıyoruz. Düzce ne yapıyorsa genel merkezin bilgisi, onayı, talimatları sonucunda yapıyor. Bu oyların yeniden sayılmaması yanlış olurdu ve biz bir yanlışı düzeltiyoruz. Seçim sonuçları resmi olarak 5 Temmuz’da açıklanacak. 5 Temmuz’da açıklansın ben her bir arkadaşı tek tek arayarak tebrik edeceğim. Her şey Düzce için. Düzce için beraber çalışacağız.”