BARBAROS ANADOLU'DAN FİLİSTİN HASSASİYETİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

BARBAROS ANADOLU’DAN FİLİSTİN HASSASİYETİ

Bu haber 16 Mayıs 2018 - 10:45 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

Akçakoca Barbaros Anadolu Lisesinin Geleneksel Mezuniyet Etkinliği  Okul Bahçesinde Yapılan Sade Bir Törenle Gerçekleştirildi.

Filistin Halkına karşı İsrail devletinin uyguladığı katliam nedeniyle  sadece konuşmaların yapıldığı  ödüller ve mezuniyet belgelerinin verildiği törende  bir konuşma yapan Okul Müdürü Nurettin Çabuk, “İsrail saldırısında  59 Filistinlinin yaşamını kaybetmesi hepimizi derinden yaralamıştır. Bu acı kayıplar ve Filistin halkına uygulanan bu insanlık dışı uygulama nedeniyle mezuniyet törenimizin eğlence ve müzik bölümünü iptal etmiş bulunmaktayız.” dedi.

Müdür Çabuk, mezun olan gençlere değişime açık olmalarını, özgüvenlerini hiçbir zaman kaybetmemelerini önerdiği konuşmasında, cesaretli ve sabırlı olup, her güçlük karşısında akıl ve bilgiyi kullanmalarını istedi.

Okul müdürü Nurettin Çabuk, okula verdikleri katkı ve destekten ötürü Kaymakam Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer ile Okul – Aile birliği adına Başkan Gülseren Ayıntap’a teşekkür ederken, tören mezuniyet pastasının kesimi ile sona erdi.