BARBAROS'UN MEZUNLARI YUVADAN UÇTU -

SON DAKİKA

BARBAROS’UN MEZUNLARI YUVADAN UÇTU

Bu haber 12 Haziran 2019 - 17:57 'de eklendi ve 1.294 görüntüleme kez görüntülendi.

 

 

Akçakoca Barbaros Anadolu lisesi mezuniyet töreni okul bahçesinde yapılan etkinlikle gerçekleşti.

1969 yılında eğitim öğretime kapılarını açan eski ismi Akçakoca Lisesi olan ve 2011 yılından itibaren Barbaros Anadolu Lisesi ismini alan lisenin 4. yıl sonunda mezun olan öğrenciler düzenlenen bir törenle mezun oldu. 

Mezuniyet törenine, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Dilek, Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Lehuza Sarıca , okul müdürleri ve çok sayıda veli katıldı. 

törende bir konuşma yapan okul müdürü Nurettin Çabuk şunları söyledi:

“Bizlere 4 yıl önce teslim ettiğiniz yavrularınızı devletin sağladığı olanaklar ve çizdiği çerçeve içinde, hedefleri için cesaretle hareket eden; bilgili, görgülü, sevgi ve saygı içinde yaşamayı bilen biri olarak yetiştirmek için tüm olanaklarımızı seferber ettik. Gençlerimizi Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, yurdunu seven bir duyguyla yüklü olarak bir üst kuruma hazırladık. Bundan sonraki eğitimlerinde güzel ülkemizin güzel insanlarına hizmet için daha akademik eğitim almaları için bugün uğurluyoruz. Her birinin memleketimiz için çok iyi bir nefer olacağından kuşkumuz yok. Bizler de sizler gibi bu gençlerimizle övünüyoruz.“

Mezun olan 86 gencin yeni hedeflere yelken açtığı mezuniyet töreni, diploma dağıtımı, başarı belgelerinin verilmesi ve okul birincisinin kütüğe plaket çakması ile sonlandı.