BAŞBAKANDAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

BAŞBAKANDAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Bu haber 18 Aralık 2017 - 13:00 'de eklendi ve 47 kez görüntülendi.

Asgari ücretin asla enflasyonun altında olmayacağını belirten Başbakan Yıldırım, taşeron düzenlemesiyle ilgili de henüz içeriğin ve kimlerin dahil olup olmadığının belli olmadığını açıkladı.

Bangladeş ziyareti öncesi havalimanında gazetecilerin sorularını cevaplayan Başbakan Yıldırım, Asgari ücretin asla enflasyonun altında olmayacağını belirtirken taşeron düzenlemesiyle ilgili de henüz içeriğin ve kimlerin dahil olup olmadığının belli olmadığını açıkladı.

Asgari ücret Asgari ücret yeni sene girmeden önce işçi-işveren ve hükümet ilgili bakanlığımız arasında yapılan müzakerelerle belirleniyor.

Bu noktada TÜRK-İŞ teklifini sundu, DİSK de teklifini sunacak daha sonra taraflar bir araya gelecekler, en uygun şekilde tarafları bakanlığımız bir araya getirecek.

En iyi şartlardan ne gerekiyorsa bu rakam üzerinde mutabakata varılacak. Hükümetimiz yıllardan beri çalışanımıza asla enflasyonun altında bir ücret vermemiştir.

Bu sefer de aynı şekilde makul olan, ülkenin şartlarını da dikkate alarak en uygun şekilde sonuçlandıracak.” Taşerona kadroda yeni düzenleme Taşeronların devlette daimi kadroya alınması ile ilgili çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Biz henüz daha içeriği nedir, kimler vardır, böyle bir açıklama yapmış değiliz. Birkaç gün sonra mesele net olarak ortaya çıkacaktır. Onun için şu anda söylenenlere itibar etmeyin. (Kaynak:haberler.com)