BAŞKAN AZAP HAVLU ATTI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

BAŞKAN AZAP HAVLU ATTI

Bu haber 29 Kasım 2018 - 21:37 'de eklendi ve 89 kez görüntülendi.

Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap tekrar göreve talip olmama kararı aldı. İlçede rüzgarın “değişim” yönünde esmesi nedeniyle Azap’ın “devam değil tamam” dediği öğrenilirken, AK Parti’de Gümüşova için Ersoy Gündoğdu ismi ön plana çıkıyor.

Gümüşova’da halkın belediyeye olan tepkisi mevcut Belediye Başkanı Ahmet Azap’ın tekrar aday adayı olmama kararı almasına yol açtı.

Bilindiği gibi AK Parti Genel Merkezi tarafından alınan kararla partili belediye başkanları 31 Mart 2019 tarihindeki seçimler için aday adaylığı başvurusunda bulunmadı.

Tamamı aday adayı olarak kabul edilirken aday gösterilip gösterilmeyeceğine parti organları karar verecek.

Bu süreçte Azap cephesinden gelen bu sürpriz hamlenin arkasında AK Parti’den Gümüşova Belediye Başkanlığı’na talip olan Ersoy Gündoğdu’ya olan desteğin giderek artması gösterildi.

Gümüşova’da musluklardan çamurlu şekilde akan su başta olmak üzere belediyenin en başlı getirmesi gereken hizmetlerde sınıfta kalmasının sorumlusu olarak görülen ve halkın tepkisini çeken  Belediye  Başkanı Ahmet Azap’ın “İstenmediğim yerde göreve talip olmam.” dediği öne sürüldü.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Öncü Haber olarak ilçede gerçekleştirdiğimiz röportajda vatandaşların çoğunluğu değişimin gerekli olduğu yönünde görüş bildirirken gerekçe olarak belediye hizmetlerindeki yetersizliğe işaret etmişti.