Başkan İşgören, Akçakoca Esnafını Yasak Kapsamından Çıkardı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Başkan İşgören, Akçakoca Esnafını Yasak Kapsamından Çıkardı

Bu haber 21 Kasım 2020 - 9:52 'de eklendi ve 2.708 kez görüntülendi.

Akçakoca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nedim İşgören, Düzce Bakkallar Odası yönetimi ile birlikte gerçekleştirdiği bir girişim sonucunda Akçakoca’daki bakkal, manav, kasap ve kuruyemiş dükkanlarının kısıtlamadan muaf tutulmasını sağladı.

İşgören’in Düzce Valiliği’ne yaptığı yazılı başvuru olumlu karşılanınca ilçenin küçük esnafının üzerindeki kısıtlama ortadan kalktı.

18 Kasım 2020 tarih ve 19161 sayılı Genelgemiz kapsamında belirli işyerlerinin faaliyet gösterebilecekleri zaman aralığı 10:00 ila 20:00 saatleri arası olarak belirlenmiştir.

Mezkur Genelgemizle bakkal, büfe, kasap, kuruyemişçi, manav, şeklinde faaliyet gösteren işyerleri için bir kısıtlama getirilmemiştir.

Bu kapsamda;

1. Bakkal ve büfeler (alkol satışı yapanlar hariç), manav, kasap, kuruyemişçi olarak faaliyet gösteren işyerlerinin ruhsatlarında yazan açılış kapanış saatlerine tabi tutulmaya devam edilmesinin sağlanması gerekmektedir.

2. Alkol satışı yapılan bakkal ya da büfeler ise 10:00 ila 20:00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

Valilerimizce uygulamanın yukarıda belirtilen esaslar çerçevesinde yürütülmesi ve herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi hususunda;

Gereğini önemle rica ederim.

 

 

 

 

.