Başkan Yanmaz, Milli Dayanışma Kampanyası'na maaşının tamamını bağışladı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Başkan Yanmaz, Milli Dayanışma Kampanyası’na maaşının tamamını bağışladı

Bu haber 31 Mart 2020 - 14:56 'de eklendi ve 4.006 kez görüntülendi.

Çin’de ortaya çıkan ve ülkemizde 168 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs salgınının yarattığı ekonomik problemlerin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Biz bize yeteriz Türkiye’m” sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na birçok kişi ve kuruluştan destek yağdı.

Erdoğan’ın başlattığı kampanyaya ilçemizden yapılan ilk büyük destek Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’dan geldi.

Başkan Yanmaz, kampanya kapsamında, dar gelirli grupların temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla maaşının tamamını bağışladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla Milli Dayanışma Kampanyası’na start vermiş ve ilk olarak 7 aylık maaşını da  kampanyaya bağışlamıştı.

 Bu gelişme üzerine, gözlerin çevrildiği Akçakoca’nın en duyarlı isimlerinden olan Belediye Başkanı Okan Yanmaz’dan maaş bağışı haberi geldi.

 Belediye olarak Umut Işığı Koordinatörlüğünde rutin yardımlar yapan Akçakoca Belediyesi, koronavirüs salgınının ardından çalışma gruplarını ve yardım malzemelerini artırarak daha fazla vatandaşa yardım elini uzatmıştı.

 Son olarak, Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Biz bize yeteriz Türkiye’m” sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na şahsî olarak katılarak maaşını bağışlama kararı aldı.

 Başkan Yanmaz’ın maaşını bağışlayarak Akçakoca’da ilk işaret fişeğini çaktığı Milli Dayanışma Kampanyası’na bunda sonra iş insanlarının ve diğer idarecilerin ne ölçüde destek verecekleri, Yanmaz’ın açtığı yolda Akçakoca’ya yakışır bir dayanışma fonunun oluşup oluşmayacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

 

 

 

 

 

 

.