BAŞKAN YARDIMCISI AÇIKLADI -

SON DAKİKA

BAŞKAN YARDIMCISI AÇIKLADI

Bu haber 20 Temmuz 2019 - 11:50 'de eklendi ve 2.039 görüntüleme kez görüntülendi.

 

 

Akçakoca’yı etkisi altına alan sel ve ardından meydana gelen içme suyu hattındaki boru patlaması ve hasarlar nedeniyle ilçenin bazı mahallelerine su verilemiyor. 

Özellikle yüksek kesimlerde kalan mahallelere suyun basılamadığı öğrenilirken, konuyla ilgili olarak sorularımızı yanıtlayan Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Öztaş, suyun yüksek kesimlere pompalanması için İstanbul’a sipariş verdikleri basınç pompasının gün içinde Akçakoca’da olacağını söyledi. 

Öztaş, suyun kesilmesine neden olan arızanın ekiplerin sıkı çalışmasıyla giderildiğini ve suyun verilmeye başlandığını fakat su depolarının dolamadığını, alçaklarda ikamet edenlerin suyu kullanabildikleri fakat yüksek kesimler için suyun tazyikinin yetersiz kaldığını söyledi. 

Başkan Yardımcısı, bu sorunu giderecek ekstra basınç pompasının bugün İstanbul’dan geleceğini ve aşağıdan basıncı artırarak depoların dolmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi. 

Vatandaşlarımızın biraz daha sabırlı olmalarını istediklerini belirten Öztaş, ilçe tarihinde görülmüş en büyük felaketlerden birini yaşadığımızı, ekiplerin gece gündüz demeden çalıştıklarını, İnşallah sorunun bu gün içinde tamamen ortadan kalkacağını söyledi.

 

 

.