Başkan Yemenici 23 Nisan ve Miraç Kandili Kutlama Mesajı Yayımladı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Başkan Yemenici 23 Nisan ve Miraç Kandili Kutlama Mesajı Yayımladı

Bu haber 23 Nisan 2017 - 14:22 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi.

BELEDİYE BAŞKANI CÜNEYT YEMENİCİ’NİN 23 NİSAN MESAJI

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu 23 Nisan gününün Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak armağan edişinin üzerinden tam 97 yıl geçtiğini hatırlattı.

Başkan Yemenici “Ülkemiz tarihinde çok önemli bir yer tutan, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yıl dönümünü, yine büyük bir coşku ve heyecanla “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

23 Nisan 1920′de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla, ülkemizin aydınlık geleceğinin ve Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu önemli ve anlamlı günü yurdumuzda ve tüm dünyada, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve bütün halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığımız için canını vermiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” diye ifade etti.

BELEDİYE BAŞKANI CÜNEYT YEMENİCİ’NİN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kandil gecelerinin insanların gönüllerinin aydınlandığı, toplumun manevi değerlerin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği ve paylaşımların arttığı özel geceler olduğunu söyleyen Başkan Cüneyt Yemenici, manevi gecelerin, dostluk ve kardeşliğin gelişmesinde büyük katkısı olduğunu vurguladı.

Başkan Yemenici mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi: “Kandiller geçidinin Miraç durağında manevi dinamiklerimizin en anlamlılarından birini daha idrak ederken Ramazan Ayı’na yaklaşıyor olmanın engin heyecan ve mutluluğu içindeyiz. Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Miraç, insanlığın kurtuluşu için gönderilen Sevgili Peygamberimizin yaptığı, mukaddes ve manevi bir yolculuk, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur.

Kandil geceleri, milletimizin büyük önem verdiği, saygı duyduğu, ibadetle geçirdiği, hayır hasenâtın arttığı, duayla geçirilen, maneviyatın yükseldiği anlamlı gecelerdir. Allah’ın bir kez daha idrakini nasip ettiği bu mübarek gecenin; yapılacak ibadetler, hayırlar, infaklar ve dualarla Akçakoca halkına ve ülkemize hayırlar getirmesini niyaz ediyor, tüm İslam aleminin Miraç Kandilini