Başkan Yemenici: Akçakoca Barajımız Sorunsuz Su Tutmakta | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Başkan Yemenici: Akçakoca Barajımız Sorunsuz Su Tutmakta

Bu haber 01 Mayıs 2017 - 11:16 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

Bazı internet haber sitelerinde Sarıyayla köyünde bulunan Akçakoca Barajında sızıntı yaşandığı, baraj gövdesi üzerindeki köprüde anormal titreşimlerin görüldüğü iddialarına karşılık, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, ‘’Barajımızda sorun yok. Geçtiğimiz günlerde teknik ölçümler üzerinden kesin kabulleri aldık. Vatandaşlarımız müsterih olsun’’ dedi.

Başkan Yemenici, DSİ Genel Müdürlüğü ve yüklenici inşaat firmasından anlık bilgilerin alındığını, şu aşamada barajımızda herhangi bir sorunun olmadığını söyledi.

Barajda görülebilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda yüklenici firmanın 10 yıllık taahhüdü gereği anında çözüleceğini de sözlerine ekleyen Yemenici, barajımızın yeni bir baraj olması nedeniyle sorun olarak aksedilen şeylerin, kendi normal seyrinde yaşan teknik süreçler olduğunu ve bu aşamada sorun olarak söylenebilecek bir durumun ortada olmadığını söyledi.

Belediye Başkanı Yemenici, bugün itibariyle de hem DSİ Bölge Müdürlüğü yetkilileri hem de müteahhit firma sorumlularıyla bir görüşme gerçekleştirdiğini söyleyerek, kesin olarak ortada bir sorun olmadığını, her şeyin normal seyrinde devam ettiğini ve vatandaşlarımızın müsterih olmaları gerektiğini ifade etti.