Başkan Yemenici Nisanur Ertuğ'u unutmadı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Başkan Yemenici Nisanur Ertuğ’u unutmadı

Bu haber 10 Mart 2017 - 10:13 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

Düzce Hamit Şerifoğlu Ortaokulu önderliğinde başlatılan “Şehit Ömer Halisdemir’e Mektup” yarışmasının kazananları geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. Tüm Türkiye genelinde yaklaşık 5 milyon öğrencinin katıldığı projede öğrenciler 15 Temmuz darbe girişimi ve Şehit Ömer Halisdemir’in kahramanlık hikayesini kaleme aldı. Düzce il genelinde de sonuçlanan yarışmanın birincisi ise Akçakoca İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Nisanur Ertuğ oldu.

Düzce genelinde dereceye giren Akçakoca İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Nisanur Ertuğ’u Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici bir hediyeyle ödüllendirdi.

Nisanur Ertuğ’u dedesi ve babasıyla birlikte makamında kabul eden Başkan Yemenici Şehit Ömer Halisdemir’in kahramanlık hikayesini okuduğunu ve çok etkilendiğini belirterek “Bu güzel ve duygu yüklü mektubu ebedileştirmek için gerekeni yapacağım, bu yıl açılışı gerçekleştirilecek olan 15 Temmuz Değirmenağzı Şehitleri parkında bu güzel şiiri değerlendireceğiz. İlerde daha güzel eserlere imza atacağından eminim, seni canı gönülden  kutluyorum” diye ifade etti.