BAŞKAN YEMENİCİ'DEN ÖĞRETMENLERE ZİYARET | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

BAŞKAN YEMENİCİ’DEN ÖĞRETMENLERE ZİYARET

Bu haber 21 Kasım 2018 - 19:56 'de eklendi ve 81 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, 24 Kasım Öğretmenler Günü haftası nedeniyle ilçede bulunan bazı okulları ziyaret ederek öğretmenleri kutladı.

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici gün içerisinde  Esentepe İlköğretim Okulu, Bahaettin Güçlü Anaokulu, Sosyal Bilimler Lisesi, Akçakoca Anaokulu, İmam Hatip Ortaokulunu  ziyaret etti.

Ziyarette öğretmenlere Türk Bayrağı hediye eden Başkan Yemenici ; öğretmenlik mesleğinin ve eğitiminin önemine işaret ederek şunları söyledi “Öğretmenlik mesleği kutsal ve çok değerli bir meslektir. Çünkü eğitimin yapı taşları siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Eğitimin amacı bireyleri çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatmaktır. Sizler bu görevi layıkıyla yerine getirerek gelecek nesilleri yetiştiriyorsunuz. Bu nedenle yeriniz ve öneminiz her zaman farklı. Bu duygu ve düşüncelerimle siz değerli öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” ifadesine yer verdi.

Öğretmenlerin sorularını yanıtlayan, dileklerinin dinleyen Yemenici, ziyaret sonrasında okul yöneticilerine okulların ihtiyaçları konusunda taleplerini sordu.

Başkan Yemenici ve idareciler, ilçedeki tüm okulların başta çevre düzenlemeleri olmak üzere birçok talebini yerine getiren Akçakoca belediyesinin bundan sonra da okullara neler yapabileceğini istişare ettiler.

.