BAŞKANA "EDS" İÇİN TAM YETKİ VERİLDİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

BAŞKANA ”EDS” İÇİN TAM YETKİ VERİLDİ

Bu haber 12 Aralık 2017 - 9:55 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediye Meclisi, kurulması için hazırlıklar yapılan EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) için Başkan Cüneyt  Yemenici’ye yetki verdi.

Akçakoca’da  kurulması planlanan  ve 5 yıl süreli kullanım hakkı için yetki almış olan Akçakoca Belediyesi bu yetkiyi 10 yıla çıkarma kararı aldı.

Hesaplar Düzce’nin büyükşehir olma ihtimaline göre yapılıyor

Başkan Yemenici, 5 yıllığına alınmış olan yetkinin on yıl olarak uzatılması isteminin Düzce’nin büyük şehir olma olasılığının dikkate alınarak ileri sürüldüğünü belirtti.

EDS sistemde araç plakalarına yazılacak cezaların belli bir payı belediyeye gelir olarak  aktarılacak. 5 yıllık işletme süresi dolması sonrasında bu payın Büyükşehir’e gidecek olmasının belediye meclisi kararını etkilediği öğrenildi.

Başkan Yemenici yaptığı bilgilendirmede, sistemin Akçakoca’da sık kazaların yaşandığı Döngelli, Çınar Boru, Barbaros ve Ketmenli kavşaklarına konulacağını belirterek, “Biz vatandaşa tuzak kurmayı amaçlamıyoruz. Bu noktalarda sürücülerin dikkatini çekmek için gerekli bütün uyarı ve ikaz levhaları konulacak olup,  bu koridorlarda mal ve can kaybına sebep olacak kazaları önlemeyi amaçlıyoruz. “ dedi.