"BAZI SİNYALLER ALIYORUM" DEDİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

“BAZI SİNYALLER ALIYORUM” DEDİ

Bu haber 03 Aralık 2017 - 17:48 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı iş adamlarının mal varlıklarını yurt dışına kaçırma gayreti olduğunu öğrendiğini belirterek, Bakanlar Kurulu’na “Asla izin vermeyin!” diye seslendi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Muş İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, bazı iş adamlarının mal varlıklarını yurt dışına kaçırma gayreti olduğunu öğrendiğini ve buna asla izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

“Varlıklarını yurt dışına çıkarmaya çalışanlara iyi nazarla bakamayız”

Erdoğan, “Bazı haberler alıyorum, bazı sinyaller alıyorum, bazı iş adamlarının varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi gayretlerinin olduğunu duyuyorum, buradan Bakanlar Kurulu’na sesleniyorum. Bunların hiçbirine çıkış için asla izin vermemelisiniz. Bu ülkede kazanıp varlıklarını yurt dışına çıkarmaya çalışanlara iyi nazarla bakamayız.” dedi.

“Bağımsız Türkiye’yi hazmedemiyorlar”

Erdoğan şöyle devam etti:

“Sizler son günlerde sergilenen çifte standartları takip ediyorsunuz değil mi? Hans’a, Corc’a, Mayk’a göre değil Hasan’a Ali’ye Ahmet’e göre hareket etmemiz birilerini rahatsız ediyor. Alışmışlar emir kipiyle hareket eden Türkiye’ye. Bağımsız Türkiye’yi hazmedemiyorlar.”

“Nerede bir ihtiyaç sahibi varsa onların imdadına koşuyoruz”

“Nerede bir ihtiyaç sahibi varsa onların imdadına koşuyoruz.” diyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 vilayeti ile 80 milyonu ile 780 bin kilometrekare vatan toprağı ile tüm Türkiye’yi kucaklama gayreti içinde olduklarını vurguladı.

Türkiye’nin son 15 yılını “Demokrasinin şaha kalktığı bir süreç” olarak değerlendiren Erdoğan, “Bugün ekonomisi 3 kat büyümüş, milli geliri 11 bin dolara çıkmış bir Türkiye var.” diye konuştu.