BEBEK EMZİRME KABİNİ NEDEN KALDIRILDI ? | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

BEBEK EMZİRME KABİNİ NEDEN KALDIRILDI ?

Bu haber 04 Ekim 2019 - 9:32 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediyesinin özel bir firmayla birlikte ilçeye kazandırdığı bebek emzirme odalarının ilki Seher-Fedai Karabıyık Parkı’na, sonraki de Çuhallı çarşısına kurulmuştu.

2017 yılında önceki Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici tarafından ilçeye kazandırılan bebek emzirme odalarının neden kaldırıldığı ise cevap bekliyor.

Önceki dönem belediye başkanı yardımcısı Suat Madenci, söz konusu kabinlerin ilk etapta iki adet olacağını, talebin artmasına bağlı olarak sayılarının artabileceğini söylemişti. Fakat bu kabinlerin sayısı artmak yerine mevcut olanlar da geçtiğimiz günlerde kaldırıldı.

Bebek emzirme kabinleri, tüm dünyada ve Türkiye’nin birçok yerinde hayata geçen bir uygulama. Bu kabinleri özellikle ilçe dışından turist olarak gelen bebekli anneler kullanabiliyordu.

Annelere ülkenin her tarafında kabinin kapısını açıp hizmetten faydalanabilecekleri kartlar veriliyor, isteyen anneler içinde televizyon, kitapların yer aldığı bir kitaplık, internet sağlayıcı ve şarj cihazlarının yer aldığı kabinde, kimsenin kendilerini rahatsız edemeyeceği bir ortamda bebeklerini emzirebiliyordu.

Bu kadar faydalı bir hizmet için tahsis edilen kabinin niçin kaldırıldığı merak edilirken, vatandaşlar, bebek emzirme kabinini kaldıran belediyeden de bir açıklama bekliyorlar.