Bedava su dağıtmaları bekleniyordu... Şişe suya zam yaptılar -

SON DAKİKA

Bedava su dağıtmaları bekleniyordu… Şişe suya zam yaptılar

Bu haber 21 Temmuz 2019 - 11:04 'de eklendi ve 2.325 görüntüleme kez görüntülendi.

 

 

Akçakoca’da adeta mantar gibi türeyen zincir marketlerin afet günlerinde yaptıkları fırsatçılığa karşı vatandaşların yaptıkları paylaşımlar, ”bu kadarına da pes!” dedirtir cinsten.

Selin yıkıp geçtiği Akçakoca’da, ilk hasar alan yerler içme suyu şebekesi olmuştu.  Birçok mahalleye su verilemez iken suyun verildiği mahallelerde ise musluklardan çamur gibi su akmıştı. 

Böylesi günlerde vatandaşın en fazla ihtiyaç duyduğu şeyin temiz içme suyu olduğunu bilen bazı su firmaları, kamyonlar dolusu şişe suyunu Akçakoca’ya ulaştırırken, başta Kızılay olmak üzere  çeşitli STK’lar da şişe sularını afet bölgesindeki vatandaşlara ulaştırmıştı. 

Akçakoca’da kolaylıkla açılmalarına izin verilen, açılmalarıyla yerli esnafın kepenk kapatmasına yol açan zincir market şubeleri ise, şu günlerde bırakın afet bölgesine bedava su yardımı yapmayı, raflardaki içme suyu şişelerine zam yaptılar. 

Bazı vatandaşlarımızın zamlı alış veriş fişlerini paylaşarak tepki verdiği sosyal medya sitelerinde, süpermarketlerin kriz fırsatçılığına karşı tepkiler durmak bilmedi. 

Bu fırsatçılık karşısında, Akçakoca’da ihtiyacın üzerinde sayıda açılan, kolaylıkla ruhsat alan süpermarketlere karşı, Belediye’nin bundan sonra nasıl bir yaklaşım sergileyeceği önümüzdeki günlerde belli olacak.