BELEDİYE İLE İŞÇİ SENDİKASI İLK OTURUMDA ANLAŞTI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

BELEDİYE İLE İŞÇİ SENDİKASI İLK OTURUMDA ANLAŞTI

Bu haber 21 Aralık 2017 - 17:31 'de eklendi ve 83 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediyesi İle Bolu Belediye İş Sendikası Arasında  2018- 2020 Arasını Kapsayacak Toplu Sözleşme Tarafların İlk Görüşmesinde Sonuca  Bağlanarak İmzalandı.

Akçakoca Belediye Başkanlık makam odasında Sendika Başkanı Sinan Ay ve Beraberindekileri kabul eden  Cüneyt Yemenici ve konuklar bir süre sohbet ettikten sonra toplu sözleşmenin imzalanacağı meclis salonuna geçtiler.

Başkan Cüneyt Yemenici, Yardımcıları Ali Direk, Suat Madenci, Hesap İşleri Mdürü Ferhat Küçük, Bolu Belediye İş Sendika Başkanı Sinan Ay,Sendika Mali Sekreteri Mutlu Çiftsüren Yön. Kur. Üyesi İlkan Yurt ve Akçakoca Belediye İş Baştemsilcisi Aydın Tınaz ‘ın katıldığı imza öncesinde bir konuşma yapan Başkan Yemenici, ”göreve geldiğimiz an itibariyle çalışanlarımızın haklarını gerektiği oranda verdik ve bunu ilke edindik. 2014 Yılında 70 TL olan bir çalışanımızın bugün günlük ücreti 130 TL’ye yaklaştı. Sendika temsilcileri ile yaptığımız ilk görüşmede taleplerini makul bulduk ve kabul ettik. Sosyal haklarının tamamında  önemli oranda iyileştirme yaptık. Mevcut  gündeliklerine %15, sosyal haklara %15,  yıl içinde alacakları sosyal haklara da %10 zam verdik. Hayırlı olsun” dedi.

Sözleşme salonu dolduran işçi ve izleyenlerin alkışları arasında imzalandı.

Davul zurna eşliğinde bahçede kutlama yapan işçiler ve temsilcileri toplu fotoğraf çekimi sonrasında dağıldılar.