Belediye Meclisi Çarşamba günü 'olağanüstü' toplanıyor | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Belediye Meclisi Çarşamba günü ‘olağanüstü’ toplanıyor

Bu haber 18 Mayıs 2020 - 12:03 'de eklendi ve 1.586 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediye meclisi, ödenemeyen personel maaşlarıyla ilgili yaşanan krizi çözmek üzere Çarşamba günü olağanüstü bir oturum yapacak.

Belediye Meclis salonunda yapılacak olan oturumun gündem maddesi ise, parçalı halde ödemesi yapılan personel maaş sorununu ortadan kaldırmak için finansman kaynağı oluşturmak olacak.

Bilindiği üzere, koronavirüs salgınının yaşanmasıyla birlikte Türkiye’nin tüm belediyelerinde olduğu gibi Akçakoca belediyesi de su faturaları başta olmak üzere çok sayıda gelir kalemini askıya almıştı.

Belediyenin gelir kaybıyla birlikte personel maaş ödemelerinde zorluk yaşanması nedeniyle Akçakoca’nın da içinde yer aldığı 2 bin civarında belediye, Bakanlık ve İller Bankası’ndan kredi talebinde bulunmuştu.

Bakanlık, tüm başvuru yapan belediyeler için önemli bir karara imza attı. İller Bankası, Akçakoca’nın da içinde olduğu belediyelere 3 aylık kredi verme kararı aldı.

Bu kredilerin alınabilmesi için kararın belediye meclislerinde geçmesi zorunlu olduğundan, Akçakoca Belediyesi de kredi borçlanması kararını almak için Çarşamba günü olağanüstü toplanma çağrısı yaptı.

Toplantı da kredi borçlanması için olumlu karar çıkması durumunda, personelin yaşadığı maaş sıkıntısı da giderilmiş olacak.