Belediye önünde toplanan esnafın yanında oldular, destek verdiler | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Belediye önünde toplanan esnafın yanında oldular, destek verdiler

Bu haber 06 Ekim 2020 - 13:01 'de eklendi ve 2.924 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediyesi tarafından Sapak’taki sanayi çarşısına yapılacak olan düzenlemeye karşı olan sanayi esnafı, tepkilerini göstermek için kepenk indirerek belediye binası önünde toplandılar.

Belediye meclisinin Ekim ayı oturumu başlamadan bir saat önce belediye binası önünde toplanan kalabalık esnaf grubuna siyasi parti ilçe başkanlarından tam destek geldi.

Esnaflara yönelik olarak ayrı ayrı birer konuşma yapan CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu ve İYİ Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum esnafların yanında yer aldıklarını ve Meclis çatısı altında esnafların taleplerinin kabul edilmesi için mücadele edeceklerini söylediler.

Belediye’nin Sanayi çarşısına yapılacak olan düzenlemesine tepkili olan esnaflar ise, kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını ileri sürerek uygulamadan vazgeçilmesini talep etiler. 

Yapılan konuşmaların ardından siyasi parti ilçe başkanları ve esnaf temsilcisi bir grup Meclis oturumunu izlemek için salona geçti. Oturumda bu konu gündem maddesi olarak ele alınırken, düzenlemenin komisyona havale edilmesi oylandı. 

Yapılan oylama, MHP’li meclis üyesi Kadem Direk’in muhalefet meclis üyeleriyle birlikte hayır yönünde oy vermesi nedeniyle gündem maddesini ret edilmesi ile sonuçlandı. Sonuç, esnafların istediği şekilde sonuçlanmasına rağmen gelişmelerin seyrinin ne şekilde ilerleyeceği önümüzdeki günlerde daha net belli olacak. 

 

 

 

 

 

 

 

 

.