BELEDİYE PLAJLARA BEDAVA VARİL VE ODUN DAĞITIYOR | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

BELEDİYE PLAJLARA BEDAVA VARİL VE ODUN DAĞITIYOR

Bu haber 28 Temmuz 2018 - 20:45 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediyesi’nden vatandaşlara ve ilçe dışından gelen turistlere romantik Yaz akşamları için destek adımı geldi.

Belediye ekipleri, akşam saatlerinde plajlarda oturmayı tercih eden vatandaşların ateş yakma talebini dikkate alarak plajlara ateş yakılacak variller ve bedava fındık odunu dağıttı. 

 

Turistik beldelerde Yaz akşamlarında kumsalda ateş yakıp müzik yapmak alışıldık bir şey. Fakat, Akçakoca plajlarında benzer şekilde ateş yakan vatandaşların geride bıraktıkları köz ve küllerin çevreye verdiği zarar göz ününde bulundurularak zaman zaman plaj işletmecileri tarafından yasaklanmıştı. 

Akçakoca Belediyesi ise vatandaşların bu yönde dile getirdikleri taleplere kayıtsız kalmadı. Şehir merkezinde bulunan plajların işletmecileriyle görüşen Belediye yetkilileri, uzlaşma üzerine plajlara ateş yakılacak varil ve yakmak için fındık odunları dağıttı.

Akşam saatlerinde plajlara varilleri ve odunları bırakan belediye personelinin sabah saatlerinde de varillerdeki külleri toplayacakları ve odun takviyesi yapacakları öğrenildi.

Uygulamadan, romantik Yaz akşamları yaşamak isteyen vatandaşlar kadar plaj işletmecileri de memnun. 

Belediye yetkilileri ise taleplerin gelmesi halinde tüm plajlar için benzer uygulamayı hayata geçireceklerini söylediler.