BELEDİYEDEN YAŞLILARI SEVİNDİRECEK HABER | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

BELEDİYEDEN YAŞLILARI SEVİNDİRECEK HABER

Bu haber 31 Aralık 2018 - 15:08 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediyesi’nden 65 yaş üzeri vatandaşları sevindirecek yeni bir uygulama müjdesi geldi. 2019’un ilk gününden itibaren hayata geçecek olan uygulama ile yaşlıların bugüne dek belediye otobüsleriyle 2 kez yapabildikleri ücretsiz seyahat hakkı 4’e çıkartıldı.

Konu ile ilgili sorularımızı yanıtlayan Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, 65 yaş üzeri Akçakocalıların belediyeye yaptıkları talebi hayata geçirdiklerini söyledi.

Daha önce özel halk otobüsü işletmecilerinin de taşıma hizmeti verdiğini kaydeden Başkan Yemenici, 65 yaş üzeri vatandaşların daha fazla ücretsiz seyahat etmelerinin özel halk otobüsü işletmecilerinin gelirlerini azalttığı gerekçesiyle hayata geçirilemediğini söyledi.

Başkan Yemenici, yılsonu itibariyle Akçakoca’da özel halk otobüsü işletmeciliğinin son bulduğunu, tüm taşıma hizmetlerinin bundan böyle belediye otobüsleriyle gerçekleşeceğini söylerken, hizmetlerin belediyeye geçmesiyle yaşlıların taleplerini derhal hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi.

Uygulamanın yarından itibaren hayata geçeceğinin altını çizen Yemenici, 65 yaş üstü yaşlıların günde 2 defa ücretsiz olarak yaptıkları seyahatin artık 4 sefere çıktığını, bu hizmetten faydalanacak olan vatandaşlarımızın daha konforlu yolculuk yapmaları için 4 yeni lüks otobüsün ise satın alınarak belediyenin taşıma filosuna katıldığını söyledi.