Belediyeye Alınacak Yeni Personeller Sert Tartışmalara Neden Oldu | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Belediyeye Alınacak Yeni Personeller Sert Tartışmalara Neden Oldu

Bu haber 03 Ağustos 2017 - 18:22 'de eklendi ve 85 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediye Meclisinin Ağustos ayı ikinci oturumu gerçekleşti. Birincisi dün gerçekleşen Ağustos ayı Meclis toplantısına, ilçeyi ziyaret eden Bakanlara eşlik eden Belediye Başkanı katılamamıştı.

Sakarya’ya gittiği belirtilen Yemenici bugünkü oturuma da katılmazken, oturuma başkanlık ederek yöneten isim Meclis Başkanvekili Hatice Albayrak oldu.

Belediye Meclisi Ağustos ayı oturumuna CHP’nin iki meclis üyesi de katılmadı.

Saat 11.00’de başlayan toplantıda ele alınan konulardan biri de belediyeye alınacak 2 mühendis kadrosuydu.

Dünkü oturumda bir mühendisin alınmasına evet diyen MHP’li meclis üyeleri ve bağımsız meclis üyesi Turgay Çakmak, ikinci mühendisin alınmasına karşı oy kullandılar.

Turgay Çakmak, itirazında işin ihtiyacına göre kadro oluşturmak değil, adamına göre iş anlayışıyla hareket edildiğini ifade ederken, belediyenin imar birimine çok sayıda mühendis almak yerine, mimar ya da şehir plancısının alınması gerektiğini söyledi.

MHP’li meclis üyesi Yüksel Yılmaz ise yaptığı itiraz da belediyenin bu kadroyu hangi ihtiyaç üzerinden oluşturduğunu anlamadıklarını söyledi.

MHP’li Zikri Yaman, şu anda 75 bin nüfusun ihtiyaç duyduğu kadroların oluştuğunu söyledi.

Yapılan oylamada bağımsız üye Turgay Çakmak ve MHP’Li meclis üyelerinin ret oylarına karşılık Ak partili meclis üyelerinin evet oylarıyla karara oy çokluğuyla geçti.