Bin Öğrenci Kitap Okumak İçin Bir Arada | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Bin Öğrenci Kitap Okumak İçin Bir Arada

Bu haber 30 Mart 2017 - 8:40 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

AYNI ANDA SESSİZ ETKİNLİK!

53. Kütüphane Haftası nedeniyle Düzce İl Halk Kütüphanesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından farkındalık yaratmak için 1000 öğrencinin katılımıyla sessiz kitap okuma etkinliği düzenledi.

Bu yıl 27-31 Mart tarihleri arasında kutlanan 53. Kütüphane Haftası kutlamaları etkinleri kapsamında Düzce İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü etkinliklerine devam ediyor.

Kitap okumaya dikkat çekmek amacıyla Düzce Anıtpark Meydanında sessiz kitap okuma etkinliği yapıldı. Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de saat 12.30 ile 13.00 arasında başlayan kitap okuma etkinliğine 1000 öğrenci katıldı.

Vali Yardımcısı Turgut Serimer, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, öğrencilerin erken yaşta okuma yönlendirmesiyle anlama ve yorumla yeteneklerinin gelişeceğini söyledi.

Etkinlikte Vali Yardımcısı Turgut Serimer, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Düzce İl Kültür Turizm Müdürü Özcan Budak, Düzce İl Halk Kütüphanesi Müdürü Cemalettin Akçaer etkinlikte öğrencilerle birlikte kitap okudu. Program daha sonra son buldu.

 
Kaynak: Öncü Haber