Bir kez daha LGS'nin en başarılı okulu oldu -

SON DAKİKA

Bir kez daha LGS’nin en başarılı okulu oldu

Bu haber 23 Temmuz 2019 - 9:15 'de eklendi ve 1.966 görüntüleme kez görüntülendi.

 

 

Akçakoca Mustafa Açıkalın Ortaokulu öğrencileri,  LGS 2019 yerleştirmelerine göre Akçakoca’nın en başarılı ortaokulu oldu.

İstanbul’un yanı sıra Düzce ve Ereğli’nin başarı oranları yüksek okullarına girmeye hak kazanan Açıkalın öğrencileri, ilçenin gurur vesilesi oldular. 

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları  “meb.gov.tr”  internet adresinden açıklandı.

Öğrenciler, yerleştirme sonuçlarına T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile “sonuc.meb.gov.tr”  internet adresinden ulaşabilecek.

İlk yerleştirmede yerleşemeyen veya yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için yerleştirme süreci devam edecek.

Bu kapsamda 29 Temmuz-2 Ağustos tarihlerinde yerleştirmeye esas birinci nakil tercih dönemi olacak. Yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları 5 Ağustos’ta açıklanacak.

Yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları 5-8 Ağustos’ta yapılabilecek. Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının 10 Ağustos’ta duyurulmasıyla merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak.

Daha sonra hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül’de yerleştirme süreci tümüyle sona erecek.

İşte LGS sınavında başarılı olan öğrenciler: