BU BİR MAHSUR KALMA HABERİ DEĞİL! | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

BU BİR MAHSUR KALMA HABERİ DEĞİL!

Bu haber 23 Kasım 2017 - 13:23 'de eklendi ve 58 kez görüntülendi.

Mevsimin ilk karı ile buluşmanın heyecanını yaşayan Düzce Safari Off-Road Kulübü (DÜSOF) üyeleri, kar yağışının şehir merkezine gelmesini bekleyemedi. Düzce’nin en yüksek noktalarından biri olan ve beyaz örtüyle kaplanan Gölyaka’ya bağlı Kardüz Yaylası’na arazi araçları ile tırmanan DÜSOF üyeleri, “Kışa Merhaba” etkinliği düzenledi.

Düzce Safari Off-Road Kulübü (DÜSOF) Düzce’nin yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışını etkinlikle kutladı. “Kışa Merhaba” etkinliği düzenleyen DÜSOF üyeleri, Düzce’de karın ilk düştüğü yerlerden biri olan Gölyaka’ya bağlı Kardüz Yaylası’na tırmandı.

Deniz seviyesinden bin 830 metre yükseklikteki yaylaya 20 arazi aracı ile çıkarma yapan safariciler yolculukta adrenalin dolu anlar yaşadı. 80 santimetre kar kalınlığının bulunduğu yaylada eksi 5 dereceye kadar düşen sıcaklıkla mücadele eden safariciler, yoğun kar yağışı nedeniyle saatler sonra yayla evlerine ulaşılabildi. Zirveye 500 metre kala kar kalınlığının 80 santimetre ölçüldüğü Kardüz Yaylası’nda zirvedeki kar kalınlığının ise 1 metreye ulaştığı tahmin ediliyor.

“Yağan karı selamlamaya geldik”

Yaylada mangal keyfi yapan DÜSOF üyeleri adına konuşan Kadir Badur, “DÜSOF olarak buradayız. Merkezden dağlarda karın yağdığını görünce dayanamadık. Karın bize gelmesini bekleyemedik, biz karı selamlamaya geldik.” dedi.