Birikmiş su borcu olan abonelerin suları kesilmeye başlandı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Birikmiş su borcu olan abonelerin suları kesilmeye başlandı

Bu haber 18 Şubat 2020 - 15:45 'de eklendi ve 5 kez görüntülendi.

 

 

Akçakoca Belediyesi, su faturasını ödemeyenlerin sularını kesmeye başladı. Son 6 yıldır fatura borçları nedeniyle su kesilmesi uygulamasının yaşanmadığı Akçakoca’da, ilk kez su kesilmesi uygulamasına gidilirken, Belediye’nin bu uygulamaya geçme nedeni olarak milyonlarca lirayı bulan fatura alacaklarının ödenmemesi gösteriliyor.     

Su faturalarının ödenmesi için borçları birikmiş abonelere uyarı mesajları çeken Belediye, mesajların yeterince dikkate alınmamasının ardından harekete geçti.

Belediye Su Tahsilat Servisi’nin abonelerden toplam 3 milyon lira alacağı var. Belediye yetkilileri, abonelerden yeterli düzeyde tahsilat yapamayınca, birikmiş borçları olan abonelerin sularını kesmeye başladı.

Belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre, birikmiş su borcu olan vatandaşlara kolaylık sağlanması için, borçların yapılandırılarak taksitlere bölünmesi gibi imkanların sağlandığı öğrenildi.

Su kesintisine gidilmesinin bir başka nedeni olarak da vatandaşların kartlı abonelik sistemine geçmelerini hızlandırmak amacı taşıdığı öğrenildi.