BORÇLULAR RAHAT NEFES ALABİLİR… YAPILANDIRMA UZATILDI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

BORÇLULAR RAHAT NEFES ALABİLİR… YAPILANDIRMA UZATILDI

Bu haber 31 Temmuz 2018 - 19:46 'de eklendi ve 45 kez görüntülendi.

Kamu borçlarına ilişkin yapılandırmadan yararlanmak için başvuru süresi bugün sona erecekken başvuru tarihi 27 Ağustos’a kadar uzatıldı.

7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun 18 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girmişti.

Borçların yapılandırılmasından yararlanmak isteyenler için başvuru süresi normalde bugün sona ererken yapılandırma yapan kurumların gece yarısına kadar yani saat 24.00’a kadar çalışmalarına devam edeceği açıklanmıştı.

Daha sonra bir haber daha geldi ve sürenin 27 Ağustos tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.  

Vergi borçlarıyla ilgili çıkartılan kanundan yararlanarak borçlarını yapılandırmak isteyenlerin yeni tarihin ardından 27 Ağustos’a kadar başvurmaları gerekiyor.

Vergı borçlarının yapılandırılmasına ilişkin başvurular devam ederken, şimdiye kadar yaklaşık 2 milyon kişinin devletle barışmak için müracaatta bulunduğu belirtildi.

Başvuruların 27 Ağustos’a kadar süreceği yapılandırma kapsamında vatandaşlar, borçlarını belirtilecek tarihe göre vergi dairelerine ödemeye başlayacak..  

Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yer yayımlanan kararda,”11/5/2018 tarihli ve 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun 2, 3,4, 7 ve 8 inci maddeleri ile 10 uncu maddesinin altı, yedi ve sekizinci fıkralarından yararlanmak için öngörülmüş olan başvuru, bildirim ve beyan sürelerinin 27/08/2018 tarihine (bu tarih dâhil) kadar uzatılmasına, aynı Kanunun 9 uncu maddesinin onyedinci fıkrası gereğince karar verilmiştir.” denildi