'Cali Hakan' bizi şaşırtmaya devam ediyor… | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

‘Cali Hakan’ bizi şaşırtmaya devam ediyor…

Bu haber 20 Aralık 2019 - 15:58 'de eklendi ve 136 kez görüntülendi.

Akçakoca’nın yenilikçi fikirlerinin öncüsü, ‘calimero’ ya da kısaca ‘cali’ lakaplı girişimcisi Hakan Direk, inanılmaz işlere imza atarak bizleri şaşırtmaya devam ediyor. 

Sapak mevkiindeki atıl konumda bulunan bir fabrika binasını ‘Factory Arena’ isimli bir eğlence merkezine dönüştürmeye çalışan Direk, büyük bütçelerle dahi zor yapılabilecek işleri yine zekâsını kullanarak düşük maliyetlerle hayata geçiriyor. 

Açacağı eğlence mekânının ihtiyacı olan masaların tanesinin 1.500 lira olduğunu öğrenen Direk, önce keskin zekâsını kullanıp sonra da kollarını sıvayarak her bir masayı 50 liraya mal etti.

100 adet bistro masa için kendisine 150.000 TL fiyat verilmesi sonrasında, geri dönüşümden ahşap kablo makaralarını tanesi 50 liradan satın alan genç girişimci, toplamda 5.000 TL’ye mal ettiği masaları fabrika arazisine indirterek boyama aşamasına geçti. 

Yaptığı işi ‘hayal ürünü değil, zekâ ürünü’ olarak nitelendiren genç vizyoner Cali Hakan, zekâ ışıltısını bu kez  içeceklerin sunulacağı bölümü hazırlamada kullandı. 

Geri dönüşümden, 3 adet yakıt tankı satın alan Direk, bu tankları yatay kestirip ince tasarımlarla son halini verdikten sonra, müşterilere içecek servislerini buralardan yapacak.

Cali Hakan Direk, ismini  ‘yakıt ikmal tankı’ koyduğu bu tankları, eğlence mekanının farklı noktalarından müşterilere hizmet verecek şekilde konumlandıracak. 

Factory Arena açıldığı zaman sadece Akçakoca’da değil bölge genelinde parmakla gösterilen yıldızlı bir mekân olacak. Yerli müşterilerinin yanı sıra, civar il ve ilçelerden Akçakoca’ya gelecek olan turist kafilelerinin dahi rahatlıkla faydalanacağı büyüklükte bir mekan olacağı gibi, konferans, seminer ve geniş katılımlı toplantıların gerçekleşeceği bir konsepte de sahip olacak.