CEZAEVİ FİRARİSİ KISKIVRAK YAKALANDI! | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

CEZAEVİ FİRARİSİ KISKIVRAK YAKALANDI!

Bu haber 02 Ağustos 2017 - 14:29 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi.

İki mahallede hırsızlık olayına karışan ve cezaevi firarisi olduğu tespit edilen şahıs, polisin dikkati sayesinde kıskıvrak yakalanarak cezaevine gönderildi. Şahsın, polisi gördüğünde kaçmaya başladığı ve kovalamacı sonucu yakalandığı öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde Çilimli Açık Cezaevi’nden firar eden G.G. isimli şahıs, karıştığı hırsızlık olaylarının ardından yakalanarak cezaevine gönderildi. İlk olarak Çay Mahallesi’nde tarım aleti çaldığı tespit edilen G.G., daha sonra Şerefiye Mahallesi’nde bir eve girerek televizyon çaldı.

Asayiş Şube ekiplerinin takibe aldığı her iki hırsızlık olayında elde edilen güvenlik kamera görüntülerinden şahsın önce kimliği tespit edildi. Yapılan incelemeler sonucunda cezaevi firarisi olduğu ortaya çıkan G.G. isimli şahıs, Azmimilli Mahallesi’nde devriye gezen polisler tarafından fark edildi.

Durdurulmak isteyen G.G., karşısında polisi görünce kaçmaya başladı. Kısa süreli kovalamaca sonunda yakalanan cezaevi firarisi gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Buradaki işlemelerinin ardından adliyeye sevk edilen G.G., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çalınan malzemeler ise sahiplerine teslim edildi.