CHP'DEN İTTİFAK ORTAKLARINA İMZA DESTEĞİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

CHP’DEN İTTİFAK ORTAKLARINA İMZA DESTEĞİ

Bu haber 04 Mayıs 2018 - 19:34 'de eklendi ve 126 kez görüntülendi.

Akçakoca Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütü, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Saadet Partisi lideri Temel Karmollaoğlu’nun Başkanlık seçimleri için gerek duydukları 100 bin imza kampanyasına destek oldular. 

CHP ilçe yönetimi ve çok sayıda partili, parti binalarının önünden toplanıp hep birlikte Adliye binasına yürüdüler.

Adliye önünde gazetemize bir açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Ömer Başar, bu günün tarihi bir gün olduğuna dikkat çekerek, “Bugün demokrasi tarihine geçecek bir eylemi gerçekleştirmek, millete kurulmak istenen kumpası ters çevirmek için buradayız. İYİ Parti ve Saadet Partisinin sayın genel başkanlarının başkan adayı olması içi önlerine konulan 100 bin imza zorunluluğuna destek olmak için imza vereceğiz. Kurulan oyunu bozacağız“ dedi.

Açıklama sonrasında, aralarında eski Belediye Başkanı Fikret Albayrak, eski İGM üyesi Nedim Albayrak, eski ilçe eski başkanları Turan Güler, Nurol Badanoz, Hamdi Deniz ve eski ve yeni kadın kolları başkanları ile birlikte topluca imza verdiler.

İmza atma işlemi sürerken, İYİ Parti İlçe Başkanı Alkan Lokum ve Saadet Partisi İlçe Başkanı Mustafa Zorlu, desteklerinden ötürü CHP İlçe Başkanı Ömer Başar’a teşekkür ederek, bu hareketin dünya demokrasi tarihine geçecek bir eylem olduğunu vurguladılar.