CHP'li Kadınların Sosyal Proje Ürünlerine Rağbet Çok | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

CHP’li Kadınların Sosyal Proje Ürünlerine Rağbet Çok

Bu haber 12 Kasım 2017 - 18:38 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

Akçakoca CHP üyesi kadınlar, sosyal projeleri olan el emeği ev eşyalarını Yukarı mahalle tarihi pazarında görücüye çıkarttılar. Eğitim verdikleri kadınların yaptıkları el işi hediyelik eşyalara vatandaşlar bir hayli ilgi gösterirken, fiyatları da oldukça uygun olan eşyalar kısa sürede tükendi.

El yapımı ürünler için Cumhuriyet Halk partisinin sosyal projelerinden biri olduğunu söyleyen proje direktörü Nazmiye Eskici, Akçakoca’dan parti içi eğitime katılan 4 CHP üyesi kadın olarak bu projeye karar verdiklerini söyledi.

 

Belirlenen 8 kadını bu proje ile eğittiklerini ifade eden Eskici, hem partinin tanıtımını sağlamak hem de insanlara dokunmak amacıyla projeyi hayata geçirdiklerini, ürün yapım çalışmalarını ise parti binasında gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kendisinin de el sanatları öğreticisi olduğunu kaydeden Eskici, keçe ürünlerden yapılan farklı ürünleri yapıp Yukarı mahalle pazarına getirdiklerini sözlerine eklerken, el sanatları ürünlerine vatandaşların ilgisinin ise bir hayli yüksek olduğunu, ürünlerin çoğunun tarihi pazarda kısa sürede satıldığını söyledi.