CNG'Lİ OTOBÜSLER DÜZCE'YE GELDİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

CNG’Lİ OTOBÜSLER DÜZCE’YE GELDİ

Bu haber 16 Kasım 2017 - 15:37 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

Düzce Belediyesi tarafından, yolcu taşımacılığında kullanılmak üzere bir süre önce alınan doğalgaz (CNG) yakıt sistemi olan 13 otobüs Düzce’ye ulaştı.

İstanbul Caddesi üzerinde gidip-gelecek tramvay için son hazırlıklarını yapan Düzce Belediyesi, toplu taşıma filosunu yeni alınan otobüslerle zenginleştirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda ulaşıma 13 yeni doğalgazlı otobüs daha kazandırıldı. Geçtiğimiz eylül ayında Devlet Malzeme Ofisi (DMO)’nden alınan CNG’li (sıkıştırılmış doğalgaz) otobüsler bugün İstanbul’dan Düzce’ye getirildi.

Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü’nden daha önce yapılan açıklamada toplu taşımacılıkta kullanılmak üzere alınan 13 CNG’li otobüsün 8 tanesinin 12 metre boyunda 5 tanesinin ise 18 metre boyunda, körüklü olacağı belirtilmişti.

Rahat, güvenli ve temiz yakıtlı olduğunun altı çizilen otobüslerin, şehir içi ulaşımdaki güzergahların belirlenmesi için de çalışmalar sürüyor.

Öte yandan CNG’li otobüsler, Düzce’nin her kış boğuştuğu hava kirliliğine karşı yürütülen çözüm odaklı çalışmaların da bir halkası olarak nitelendiriliyor.

Bu doğrultuda, ısınmada olduğu gibi ulaşımda da doğalgaza geçilerek, kirliliğin en aza indirgenmesi hedefleniyor.