Çocuk Hakları Çalıştayı Eylem Planı Programı Akçakoca'da Yapıldı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Çocuk Hakları Çalıştayı Eylem Planı Programı Akçakoca’da Yapıldı

Bu haber 27 Nisan 2017 - 18:22 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesinde yürütülmekte olan Çocuk Hakları Komitesi çalışmaları kapsamında, Çocuk Hakları Çalıştayı Eylem Planı Programı Akçakoca’da yapıldı.

Çalıştaya Valimizin Eşi Sayın Nurgül DAĞLI, Vali Yardımcısı Hasan Ruhi YAYLACI, Akçakoca Kaymakamı Yasin ÖZTÜRK, İl Müdürümüz Zeki YILDIRIM katıldılar.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Düzce Çocuk Hakları Komitesinin tanımı ile ilgili sunum gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz denetimindeki Neslim Barış Şubesi Kreş ve Gündüz Bakımevi çocuklarının hazırladığı dans gösterisi ve Kafkas ekibinin dans gösterisi büyük beğeni topladı.

Çalıştaya Düzce, Bolu, Ankara, Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Sakarya, Kocaeli, İstanbul, Yalova, Bursa ve Konya illerinden Çocuk Hakları Komite Üyesi toplam 120 çocuk katıldı.

Çocuk Hakları Komitesi üye çocukların katılımı farklı konularda ekipler oluşturuldu. A masası ” Çocuğa Karşı Uygulanan Şiddet ve İstismarla Mücadele”, B Masası ” Çocuk Haklarında Farkındalık Düzeyinin Arttırılması ve Suriyeli Çocuklar”, C Masası “Bağımlılık ve Zararlı Alışkanlıklarla Mücadele”, D Masası “Çocuk İşçiliği İle Mücadele” konularında masalar oluşturuldu.

Çalıştay sonunda yapılan çalışmalar ile eylem planı oluşturulması planlanmaktadır.