ÇOCUK KÜTÜPHANESİ AÇILDI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

ÇOCUK KÜTÜPHANESİ AÇILDI

Bu haber 30 Mayıs 2018 - 14:26 'de eklendi ve 93 kez görüntülendi.

Akçakoca’da bulunan Halk Kütüphanesi’ne “Çocuklar” için ayrı bir bölme açılarak, çocuklara yeni yerinde kitap okuma sevgisi kazandırılıyor.

Çocuklar için hazırlanan kütüphanenin açılışına katılan Düzce İl Kültür Turizm Müdürü Özcan Budak yaptığı açıklamada, Akçakoca kütüphanesinde Kaymakamlığım yardımıyla yapılan çocuk kütüphanesi bölümünün hem vatandaşlar hem de kitap okuyucuları tarafından oldukça destek gördüğünü söyledi.

Budak,”Özellikle okuyucularımız ya anneleri ya da grup olarak gelmekte. Gerek hafta içi gerekse hafta sonları çok yoğun ilgi görmektedir. Düzce İl halk kütüphanesinden sonra en fazla kitap sayısına sahip yer Akçakoca kütüphanesidir. Bu kütüphanede yaklaşık 20 bin kitap bulunmaktadır. Son zamanlarda yaptığımız çalışmalarla çok yoğun bir okuyucu kitlesine ulaştık” dedi.

Tüm Akçakocalıları kütüphaneye davet eden Budak, şunları söyledi:
“Biz kütüphaneleri artık bir yaşam merkezi, dinlence, eğitim ve kültür merkezi gibi düşünüyoruz. Bu anlamda da okuyucularımızı ve Akçakoca halkını bu kütüphanemize davet ediyoruz. Görüldüğü gibi yetişkinler ve çocuklar gelip hem oyunlarını oynayabiliyor, hem internetten faydalanabiliyor, hem de araştırma ihtiyaçlarını giderebiliyorlar”