Çuhallı Plajı'ndan turizm şehrine yakışmayan görüntüler | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Çuhallı Plajı’ndan turizm şehrine yakışmayan görüntüler

Bu haber 26 Haziran 2019 - 15:34 'de eklendi ve 50 kez görüntülendi.

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (ÇEKÜL) tarafından Ceneviz Kalesi plajnın ardından Akçakoca’da Mavi Bayrak’la taçlandırılan 2’nci plaj olan Çuhallı plajı, eksikleriyle misafirlerin tepkisini çekiyor. 

 

Çuhallı plajında denize giren vatandaşlar, Akçakoca’nın merkezindeki Mavi Bayraklı plaj olan Çuhallı plajının bu durumunun Akçakoca’ya yakışmadığını belirtiyorlar.

Vatandaşlar, plajın diğer bölümlerine yapılan WC, duş ve soyunma kabininin aynısının Carrefour’un karşısındaki tuvaletin yanına da konmasını talep ediyorlar.

Kumsalda bulunan duş ve soyunma kabininin kapısının olmaması nedeniyle orayı kullanamadıklarını belirten misafirler, bu bölgede eksiklerin bir an evvel giderilmesini talep ediyor.  

Vatandaşlar, Çuhallı plajında, Meteoroloji, Hasret Büfe ve Turkuaz Oteli’nin bulunduğu plajlara konan yeni WC ve duşlardan sonra Carrefeour önündeki Kumsal büfe yanına konan 2 adet WC’nin yanına duş ile soyunma kabininin konmamasını hoş karşılamıyor.

Akçakoca plajlarını kullanan bazı misafirler ise, ”denize giriyoruz, duş almadan yukarı çıkıp arabalarımızda soyunup giyiniyoruz. Duşumuzu kordonda bulunan çeşme veya kumsaldaki musluklardan temin ediyoruz. Yeterli olmayan WC, duş ve soyunma kabinleri bizleri zor durumda bırakıyor. Bu bize çok ters geliyor. Yetkililerden buraya da duş ve soyunma kabini konmasını talep ediyoruz” dediler.