CUMA GÜNÜ KESİNLEŞİYOR | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

CUMA GÜNÜ KESİNLEŞİYOR

Bu haber 20 Kasım 2018 - 14:37 'de eklendi ve 59 kez görüntülendi.

Düzce ve ilçelerine dönük belediye başkan aday adaylık değerlendirme toplantısı sona erdi.

Saat 19.00’da Ankara’daki Ak Parti genel merkez binasında gerçekleşen toplantıya Düzce milletvekilleri, Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ve Düzce’nin tüm ilçelerinin parti ilçe başkanları katıldı.

Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tahir Akyürek’in başında bulunduğu birim tarafından, Düzce ve ilçelerinde sürecin nasıl işlediği başkanlarla istişare edildi.

Parti’ye müracaatını yapmış aday adayları ve potansiyel adaylara yönelik istişarenin yapıldığı toplantıda ilçe başkanlarının her biriyle 15’er dakikalık başa baş görüşmenin gerçekleştiği öğrenildi.

Saat 22.30’a kadar süren değerlendirme görüşmelerinde Akçakoca adına Ak Parti İlçe Başkanı Dergah Akça ile de 15 dakikalık bir görüşme yapıldığı öğrenildi.

Başkan Akça’ya başvuru yapmış aday adayının yanı sıra, aday adayı kriterlerine uygun bazı isimlerle ilgili kanaatinin sorulduğu öğrenilirken, mevcut belediye başkanı Cüneyt Yemenici ile ilgili olarak da Akça’nın değerlendirmesine başvurulduğu edinilen bilgiler arasında.

Ak Parti Genel Merkez kulislerinden edinilen bilgilere göre, Cüneyt Yemenici isminin öne çıktığı öğrenilirken, Cuma günü itibariyle Düzce ve ilçelerindeki başkan adaylarının netleşeği ve devam eden günlerde de isim açıklamasının yapılacağı bilgisine ulaşıldı. 

.