D-100'DE ZİNCİRLEME KAZA! | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

D-100’DE ZİNCİRLEME KAZA!

Bu haber 26 Aralık 2017 - 10:04 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.

D-100 karayolu Soğancı mevkiinde arıza yapan TIR, yoğun sisin de etkili olmasıyla birlikte zincirleme kazaya sebep oldu. Aralarında yolcu minibüsünün de bulunduğu 3 araç kazaya karışırken, şans eseri kimsenin burnu bile kanamadı.

Kaza sabah saatlerinde D-100 karayolu Soğancı mevkiinde meydana geldi. Ankara’dan İstanbul istikametine gitmekte olan TIR, iddiaya göre arıza yaptı ve emniyet şeridinde durdu.

Yoğun sis nedeniyle TIR’ı geç fark eden otomobil ani fren yapınca arkadan gelen hafif ticari araç otomobile çarptı. Hemen ardından ise aynı istikamete gitmekte olan Düzce-Bolu seferini yapan içi yolcu dolu minibüs ise hafif ticari araca çarptı.

3 aracın karıştığı zincirleme kazada şans eseri kimsenin burnu bile kanamadı. Minibüste bulunan yolcular başka bir minibüsle yolculuğuna devam etti.

Görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü!

Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 10 metreye düşen karayolunda polis sürücüleri yavaş ve dikkatli gitmeleri konusunda uyardı. Yaklaşık yarım saat aksamalı verilen trafik akışı, araçların yoldan kaldırılmasıyla yeniden normal akışına döndü.