DEĞİRMENAĞZI PARKI'NDA ÇALIŞMALAR TAM GAZ DEVAM EDİYOR | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

DEĞİRMENAĞZI PARKI’NDA ÇALIŞMALAR TAM GAZ DEVAM EDİYOR

Bu haber 17 Mayıs 2018 - 19:18 'de eklendi ve 125 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediyesi tarafından Değirmenağzı bölgesinde yapımı süren Değirmenağzı 15 temmuz şehitler Parkı’nın yapım çalışmaları tam gaz devam ediyor. 

Çalışmalarda gelinen son durumu yerinde inceleyen Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve Belediyenin teknik kadrolarının çalışmaların seyrinden memnun oldukları görüldü.

Yürütülen çalışmaları müteahhit firmanın temsilcileriyle birlikte inceleyen Belediye heyeti, çalışmaların en ince detaylarına kadar bilgiler aldılar. 

Haziran sonunda ya da adına yakışır bir şekilde en geç 15 Temmuz’da açılması planlanan Park sahasında çalışmaların birçok bölgede tamamlandığı görülürken, ağırlıklı olarak peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmalarının hızla sürdüğü fark edildi.

Yüklenici firmanın iş teslimini daha önceden yapmayı planladığı parkta,  hava koşullarının olumlu seyretmemesi ve aşırı yağışlar nedeniyle çalışma sahasının sular altında kalmasından kaynaklanan gecikmeler, erkenden yapılması planlanan teslim tarihinde de kısa bir sarkma yaşanmasına yol açtı.

Konuyla ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, çalışmaların normal seyrinde, duraksamadan devam ettiğini belirtirken, yüklenici firmanın taahhütlerini yerine getirme noktasında yaşanacak olası aksaklıklarla ilgili olarak da, Akçakoca Belediyesinin cezai müeyyide hakkının saklı tutulduğunu sözlerine ekledi.