Denizcilik Lisesi Bekleniyordu… Denizcilik Bölümü Yazısı Geldi | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Denizcilik Lisesi Bekleniyordu… Denizcilik Bölümü Yazısı Geldi

Bu haber 07 Aralık 2017 - 13:08 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın birlikte Akçakoca’ya gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından, Akçakoca’ya Denizcilik Lisesi açılacağına yönelik müjde verilmişti.

Başlı başına bağımsız bir binada eğitim vermek üzere tasarlanan Denizcilik Lisesi ile ilgili olarak Bakan Özlü sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama ile sözkonusu lise ile ilgili olarak, Fedai Karabıyık Mesleki ve Teknik lisesi alanında eğitim verileceğini duyurmuştu.

Son olarak Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ilgili kurum müdürlüklerine gönderilen bir yazıda ise, sözkonusu Denizcilik Lisesinin, Akçakoca Mesleki ve Teknik Lisesi bünyesinde bir bölüm açılmasına indirildiği fark edildi.

Hayaller lise, hayatlar bölüm sınıfı

Sözkonusu yazıda, ”Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki, ve Teknik Genel Müdürlüğü’nün ‘Alan Açılması’ ile ilgili yazılarında, 2017-18 eğitim öğretim yılından itibaren faaliyete geçirilmek üzere ilimiz, Akçakoca ilçesi Fedai Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Denizcilik alanı açılmasının uygun görüldüğüne dair…” ifadelerine yer verildi.

Kısacası Akçakoca olarak bağımsız bir bina içinde beyaz üniformalarıyla eğitim gören liselilerin olduğunu hayal ettiğimiz okul, başka bir binanın içinde ağaç işleri, metal işleri gibi bölümlerin yanında eğitimin verildiği bir bölüme indirgenmiş oldu.