DEREKÖY'E "KADIN ELİ" DEĞECEK | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

DEREKÖY’E “KADIN ELİ” DEĞECEK

Bu haber 17 Kasım 2018 - 17:25 'de eklendi ve 156 kez görüntülendi.

Köy hayatının emektarı olan kadınlar, kendi köylerini yönetmek üzere muhtarlıklara talip oluyorlar. Akçakoca’nın Dereköy’ünde yaşayan Duriye Kocabıyık köyüne muhtar adayı oldu.

Dereköy’de yaşayan Duriye Kocabıyık’da 31 Mart 2019 yılında yapılacak olan seçimlerde köyünün ilk kadın muhtar adayı olduğunu açıkladı.

Kadınların ev ve iş yaşamındaki başarısını yerel yönetimlerde de başaracağına inancıyla köy sakinlerinin desteklerini beklediğini vurgulayan Duriye Kocabıyık, Kadınların toplumsal sorumluluğunun gereği olarak köyüne muhtar adayı olduğunu ifade ederek seçimleri kazanacağına inandığını söyledi.

Eşinin, çocuklarının ve çevresinin desteğini aldığını belirten Kocabıyık,”Köyünün ilk kadın muhtar adayı olarak, azaları belirleyerek, ekip anlayışı içerisinde seçim çalışmalarına başlayacağız” şeklinde konuştu.

“Köyümde bayanların sesi olmak istiyorum”

”Kadın olarak köyüme hizmet aşkı içerisinde çalışacağım. Evimin temizliğine, düzenine gösterdiğim özeni bütün köyümü de yansıtmak istiyorum. Kadın hamaratlığını köyümün her bir noktasına ulaştırmak için 7 gün 24 saat görevimin başında olacağım” dedi.

Duriye Kocabıyık kimdir :

Duriye Kocabıyık evli ve 3 çocuk annesi. 1962 Dereköy doğumlu. İlkokulun 3’üncü sınıfından sonra Almanya’yada lise eğitimini tamamlayan Kocabıyık, 15 Yıl Almanya’da kaldıktan sonra, Dereköy’de ikamet etmektedir.
Kocabıyık, ileri derecede Almanca bilmektedir.